Minimalna pobeda Sloge

Objavio: | 23. mart 2015.

1427040441Fudbaleri petrovačke Sloge osvojili su važne bodove u 18. kolu Prve lige Srbije. Pred 500 navijača Petrovčani su kao domaćini, golom najboljeg strelca prvoligaškog karavana Milana Stojanovića u 88. minutu, pobedili šabačku Mačvu 1:0. Do tog trenutka Šapčani su se uspešno branili i odolevali napadima domaćina. Međutim, sjajni vezista domaćina iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara savladao je sigurnog golmana Mačve Stepandića za veliku radost Petrovčana. Pre toga, igrači Sloge su imali inicijativu, stvarali šanse i promašivali, a Šapčani su se oslonili na kontre. U uvodnim minutima oba tima imala su po jednu šansu. U 26. minutu beležimo priliku Tomića, ali je golman Sloge Ranković na mestu. Uzvratio je Lepojević, ali je njegov šut ukrotio golman gostiju. U poslednjim minutima prvog poluvremena dve prilike Đorđevića, prvi udarac brani Stepandić, a drugi odlazi preko gola. I u nastavku domaćin napada, ali bez uspeha. U 50. minutu Banda je sam ispred golmana Mačve, šutira pored stative. I u narednom napadu Banda propušta stopostotnu šansu za domaćina. Uzvratio je na drugoj strani centarfor Mačve Živanović, njegov snažan šut završava preko prečke.