Sloga remijem započela drugi deo prvenstva

Objavio: | 16. mart 2015.

FK Sloga[(000268)17-55-20]Na otvaranju prolećnog dela sezone fudbaleri petrovačke Sloge osvojili kao domaćini samo bod.

Iako su imali inicijativu u većem delu susreta, stvorili više povoljnih prilika, fudbaleri Sloge iz Petrovca na Mlavi na otvaranju prolećnog dela sezone nisu obradovali oko 500 navijača. Kao domaćini Petrovčani su u 16. kolu Prve lige Srbije osvojili samo bod, igrajući nerešeno sa ekipom Jedinstva iz Užica 1:1. Domaćin je u talasima napadao do 26. minuta, a Užičani su šansu tražili i dočekali iz kontri. Naime, u 26. minutu Isidorović je pobegao rivalima, prevario i golmana Sloge Rankovića, a potom asistirao Petroviću koji pogađa mrežu domaćina za 0:1. Do odlaska u svlačionice Petrovčani napadaju, beležimo priliku Apije u 40. minutu, ali se mreža gostiju nije zatresla. U nastavku ista slika na terenu, domaćin napada, a gosti su opasni iz kontri. Isidorović u 54. minutu šutira, ali Ranković brani. Mogli su gosti da dupliraju vođstvo nešto kasnije kada golman Sloge brani udarac Tutnjevića. U 66. minutu najbolji strelac lige Stojanović šutira sa dvadesetak metara, ali golman Užičana Marinković sjajno interveniše. Ipak, minut kasnije izjednačenje, Apija snažno šutira, naleće Kovačević i sprovodi loptu u mrežu Jedinstva za 1:1. Domaćin je nešto kasnije preko Apije još jednom pogodio mrežu rivala, ali je pomoćni sudija pokazao ofsajd.