Svečani prijem za Petra Vefića

Objavio: | 3. jun 2016.

13343142_723708527771502_5645761864372885018_nPredsednik Gradske opštine Kostolac Ivan Savić, priredio je svečani prijem našem sugrađaninu, gimnastičaru, Petru Vefiću, članu gimnastičkog kluba „SO Partizan“ Kostolac.

Vefić je ostvario veliki uspeh osvojivši 9. mesto na Evropskom prvenstvu održanom u Bernu u Švajcarskoj. Rukovodstvo opštine čestitalo je postignuti uspeh i ostvarene rezultate mladom sportisti. Ivan Savić, predsednik GO Kostolac uručio je plaketu kostolačkom gimnastičaru i naložio da se Petru od 1.juna udvostruči juniorska stipendija koja je do sada iznosila 7.000 dinara, naglasivši da je Petar ponos Kostolca.

Petar Vefić je prvog dana kvalifikacija kada je učestvovalo 150 takmičara, zauzeo 17. mesto i sa tim plasmanom izborio status učesnika višebojskog finala. U višebojskom finalu osvojio je 9. mesto. Reprezentacija Srbije osvojila je ekipno 13. mesto od 36 zemalja i to je do sada najbolji plasman u gimnastici. 13315559_723708544438167_3201133448682139902_nPodršku mladom Vefiću na takmičenju pružila je počasna predsednica gimnastičkog Saveza Srbije, Snežana Lakićević.

Petar Vefić, već 12 godina trenira gimnastiku, počevši od svoje 5. godine, trenirajući od 3 do 6 sati dnevno, što iziskuje velika odricanja, ali isto tako i rezultira velikim uspesima. Dobitnik je mnogobrojnih pehara i medalja. 17-godišnji gimnastičar pohađa kostolačku Tehničku školu „Nikola Tesla“ sa Domom učenika.

Svečanom prijemu, mladi „šampion“ došao je u pratnji sa svojom najvećom podrškom, majkom Elizabetom Vefić i trenerom Dušanom Marovićem.